Kendi Android Uygulamanı Yap

Bugün bloğumuzdaki yazıları takip ediyorsanız mobil sektörünün gelişiminden rakamlarlada haberdarsınızdır.Bugün mobil uygulama yazmak istediğinizde önünüzde java dili ve bu dili kullanacağınız eclipse,android studio ideleri kısacası programcı olmanız bu terimleri bilmeniz gerekmektedir.

Android Builder programı bu ihtiyaçları ortadan kaldırarak ne java bilmenizi nede bir programlama dilini bilmenize gerek bırakmıyor.Modüler yapısı sayesinde yeni ekranlarda eklenebiliyor.Bu şekilde ihtiyaçlara yönelik ekranlar bir güncelleme ile kullanıcılara aktarılabiliyor.

Şuan İngilizce ve Türkçe dilleri bulunmakta ancak zamanla bu seçenekler oldukça artacak.Programın alfa versiyonunda iki adet ekran bulunmakta;

Web Adresi Ekranı

Bu ekranda istediğiniz web adresini programa girebiliyorsunuz.Her bir menüye bir ekran atayabiliyorsunuz.Yani bir web adresiniz varsa android builder sayesinde sizde bir uygulama yazmış gibi web adreslerinizi programda gösterebiliyorsunuz.

Kendi Android Uygulamanı Yap

İstediğiniz kadar menü ve bu menülere ait ekranlar atayabiliyorsunuz.

Hakkımızda Ekranı

Android builder sayesinde size,şirketinize yada projenize ait bilgilendirme yazısı ekleyebileceğiniz sayfa oluşturabiliyorsunuz.Bu ekran url değil direk bir sayfa ekler.Bu ekranda başlık,sıra ve içerik yazısı ekleyebilirsiniz.

 

Derleme

Derleme sekmesinde projenizin bilgilerini,versiyon,ikonunu girebileceğiniz alanlar bulunuyor.Aynı zamanda temanızın rengini seçebiliyorsunuz.İmza dosyanızı oluşturup bu imza dosyanıza göre apk çıkartabiliyorsunuz.Yani çıkarttığınız apk dosyanız imzalanmış oluyor.Bu şekilde google play store atmak istediğiniz sorun çıkarmadan direk yükleyebilirsiniz.

Kendi Android Uygulamanı Yap

Programın çalışabilmesi için android sdk,android ide ve ya eclipse gibi android uygulaması yaptığınız araçlar kütüphaneler gerekmemektedir.Sadece gereken jar dosyalarımızın çalışabilmesi için java’nın kurulu olması.Oldukça basit ve zaman kazandırıcı bir araç.Bizde hem kendi işlerimizi kolaylaştıracak hemde programlama bilmeyen ama kendi isteklerini kendi bilgisayarından yapmak isteyen kullanıcıları düşündük.

Kendi Android Uygulamanı Yap

Kendi Android Uygulamanı Yap

Kendi Android Uygulamanı Yap

Program şuan alfa aşamasındadır.Programın tam sürümü çıktığında ücretsiz dağıtıma çıkaracağız.Geliştirici arkadaşlar eğer bizim gibi hevesli ve kullanmak istedikleri araçlarımız olursa,

info@birklik.net

okanberkeren@gmail.com

adreslerinden bize ulaşabilirler.