Mobil Uygulama İstatistikleri

Mobil Uygulama İstatistikleri

Amerikalıların üzerinde yapılan araştırlamalara göre (ComScore) % 24 oranında dijital ürünlerle geçirilen vakitin arttığı gözlemlenmiştir.Ve bu artışın ana sebeplerinden biri ise mobil cihazların kullanım oranının % 52 oranında arttması olarak gözüküyor.Raporlar incelendiğinde dijitalleşen dünyamızın yönünü mobil uygulamalar belirliyor.

Bir akıllı telefonda mobil uygulama kullanım oranı %82
Bir akıllı telefondan mobil tarayıcılar ile sitelerde gezinme oranı %18
Akıllı telefonların tabletlere göre kullanım oranı ise epey yüksek.Yani dijitalleşen dünyamızın büyük bir bölümünü akıllı telefonlar alıyor.

Amerikada yapılan araştırmaları biraz daha incelediğimizde neredeyse 3 mobil cihazdan biri ayda en az bir kez marketlerden bir mobil uygulama ediniyor.Bu uygulamalara baktığımızda ise Facebook birinci mobil uygulama olarak gözüküyor.Buna şaşırmamak gerek zira Facebook neredeyse A-Z cihazlara uyumlu.Blackberry OS,java tabanlı diğer işletim sistemleri vs.

 

İlk Beşte Yer Alan Mobil Uygulamalar

18-24 Yaş

Facebook, Pandora Radio, Instagram, YouTube, Snapchat

25-34 Yaş

Facebook, Pandora Radio, YouTube, Instagram, Netflix

35-54 Yaş

Facebook, Pandora Radio, Facebook Messenger, YouTube, Netflix

55 Yaş Üzeri

Facebook, Facebook Messenger, Pandora Radio, YouTube, Yahoo Mail

Olarak listeleniyor.Bu verilerden edinilen tecrübe bize gelecekte mobil cihazların pazar paylarının ne kadar büyük olacağını söylüyor.Girişimciler mutlaka her geçen gün bu ortama daha fazla eğilim gösterecek, kullanıcılar ise daha fazla kullanım sayısına ulaşacaktır.

One thought on “Mobil Uygulama İstatistikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir