Steve Jobs Hala Popülerliğini Koruyor

Apple’ın Kurucusu Steve Jobs

5 Ekim 2011 tarihinde aramızdan ayrılan apple şirketi kurucularından Steve Jobs ölümünün ardından 5 yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyor.

stevejobs_birklik

Steve Jobs 2016

Teknoloji ve bilgisayar dünyasına getirdiği yenilikçi fikirler ve ürünlerle tanıdığımız Apple kurucusu ve CEO’su olan Steve Jobs 5 Ekim 2011 tarihinde pankreas kanseri hastalığına yenik düşmüş ve aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu.

Steve Jobs bugüne bıraktığı ürünler bıraktığı düşünce ve tasarladığı dünya okadar sağlam ve kitleleri peşinden koşturmuşki hala ismi Facebook kurusucu Mark Zuckerberg,Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk,Apple CEO’su Tim Cook ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ten bile popüler.Saydığımız isimlerin hala yaşamını sürdürüyor olması popüler olmalarına bakıldığında oldukça zihnimizde yer bıraktığı anlaşılabilir.

stevejobs_hala_populer_birklik

Steve Jobs 2016 Popülerlik

Google trendler servisine baktığımızda resimdede gördüğünüz gibi aramalar konusunda oldukça popüler.Şüphesizki bu durumun payında o öldükten sonra yapılan biyografiler,yazılan kitaplar onun yaşamını anlatan filmlerin çekilmiş olmasıda var.

Bunların yanında diğer bir unutulmama kaynağı ise ölmesinin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen çıkan Apple ürünlerinin hala onun izlerini,onun fikir ve ürünlerin insanların hayatlarına etki edebilme düşüncesini devam ettiriyor oluşu.

Apple şirketinde şuan CEO’luk görevini yürütmekte olan Tim Cook hala Steve Jobs fikirlerini yürütüyor olsa bile 50 milyar dolar seviyesinde aldığı Apple markasını şuan 600 milyar dolara çıkarmış olmasıda ona olan güvenin boşa çıkmadığının bir göstergesi niteliğinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir